75 محصول
مرتب‌سازی:

ابزار دندانپزشکی

معرفی ابزار ترمیمی دندانپزشکی

یکی از بخش‌های مهم در صنعت دندانپزشکی استفاده از ابزارهای تخصصی برای ترمیم دندان بیمار است. لیست ابزار ترمیمی دندانپزشکی امروزه در حال پیشرفت و بهبود است. این ابزارها مورد توجه پزشکانی هستند که به سلامت دهان و دندان بیماران خودشان اهمیت می‌دهند. این ابزارها شامل ابزار معاینه، الواتور، جراحی، جرم‌گیری و… می‌باشد که در این مقاله به معرفی هرکدام از این‌ها می‌پردازیم. اگر می‌خواهید در این زمینه اطلاعاتی داشته باشید، تا پایان این مقاله از دنداناطب با ما همراه باشید.

انواع تجهیزات ترمیمی دندانپزشکی

اگر به فکر افتتاح کلینیک دندانپزشکی خود هستید، یا اگر می‌خواهید محصول خاصی را خریداری کنید و اطلاعات زیادی در آن ندارید، در این قسمت از مقاله همراه ما باشید.

 • آینه معاینه دندان

همانطور که از نام آن مشخص است، به‌عنوان ابزاری برای کاوش دهان بیمار، علاوه بر جداسازی دیواره‌های دهان ضروری است. از سه قسمت دسته، ساقه و سر تشکیل شده است و به‌دلیل اندازه کوچک و سازگاری زیادشان برای داشتن دید خوبی از کار بسیار مفید هستند. برای ترمیم دندان قطعا شما به این ابزار نیاز خواهید داشت.

 • پروب‌ها

پروب یک ابزار نوک‌تیز برای معاینه دندان‌ها هستند که معمولا دو نوع دارند و باتوجه به کاری که قرار است روی دندان‌های شما انجام شوند، انتخاب می‌شوند.

پروب پریودنتال ابزاری اساسی در دندانپزشکی است که از فولاد ضدزنگ ساخته شده است و برای تعیین وضعیت پریودنتیوم، ارزیابی لثه استفاده می‌شود.
کاوشگر اکتشافی ابزاری کلاسیک‌تر و در‌عین‌حال اساسی است که برای تعیین سطح پلاک باکتریایی، وجود حفره و غیره استفاده می‌شود.
 • موچین دندان

موچین دندانی یک ابزار اساسی است که در دندانپزشکی برای کارهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد: هم برای جداکردن بافت‌ها، نگه داشتن آن‌ها، بخیه‌زدن و انتقال اجسام کوچک به داخل یا خارج از حفره دهان استفاده می‌شود. بسته به وظیفه برای انجام، انواع مختلفی از موچین وجود دارد: جراحی، برای لیگاتور، هموستاتیک.

 • انبر دندان

انبر دندان ابزاری است که در دندانپزشکی برای درمان‌های متعدد به ویژه در ارتودنسی و آزمایشگاهی مانند برش سیم و پین، قلاب خمشی و غیره استفاده می‌شود. بسته به عملکردی که باید انجام شود و برای برش انواع مختلفی دارد.

 • توربین دندانی

توربین دندانی ابزار چرخشی است که توسط فشرده‌سازی هوا مستقیما از طریق شیلنگ واحد دندانی از طریق یک کوپلینگ هدایت می‌شود. از بین تمام مواد چرخشی، این ماده دارای بالاترین سرعت اما کمترین گشتاور است.

برای کارهایی که نیاز به مقاومت بیشتر در برابر درمان دارند، حذف بافت سخت از دندان مانند مینا یا مواد پروتز توصیه می‌شود.

 • میکروموتور دندانپزشکی

میکروموتورها وسایلی هستند که در دندانپزشکی برای درمان بافت‌های نیمه‌سخت دندان استفاده می‌شوند. میکروموتور دندانی موتوری است که با سرعت کم کار می‌کند و به هندپیس‌ها، کنترازاویه و قطعات شیلنگ متصل می‌شود و در نتیجه درمان دندان را تسهیل می‌کند.

 • هندپیس‌ها

هندپیس‌های دندانی، عناصر ابزار چرخشی هستند که از یک دسته مستقیم با محوری در داخل تشکیل شده‌اند که می‌تواند چرخش یک میکروموتور را به فرزهای دندانی منتقل کند و نور ال‌ای دی بسته به محدوده اینها ویژگی‌های کم و بیش خواهند داشت. آنها دو بخش دارند: سر، جایی که مته قرار می‌گیرد و بدنه، با سطحی ناهموار برای سهولت انجام کار. باید در نظر داشت که فرزهای دندانپزشکی هندپیس دارای اتصال خاصی هستند.

 • لامپ‌های کیورینگ

لامپ‌های لایت کیور دندان در دندانپزشکی برای نورگیری مواد دندانی ترمیمی استفاده می‌شود که توسط یک منبع نور با شدت بالا فعال می‌شوند که باعث سفت شدن آن‌ها در مدت زمان کوتاهی می‌شود. رایج‌ترین روش دندانپزشکی در کلینیکی که از این ابزارها استفاده می‌شود، ترمیم دندان با کامپوزیت‌های لایت کیور برای پرکردن موثر حفره است.

 • Apex Locators

دستگاه‌های ریشه دندانی هستند که امپدانس، فرکانس و مقاومت مواد اطراف را اندازه‌گیری می‌کنند تا طول کار کانال ریشه را تعیین کنند. اپکس یاب از یک مانیتور تشکیل شده است که توسط دو کابل به یک قلاب لب و عنصر ریشه متصل می‌شود.

 • اتوکلاوها

 اتوکلاوها ظروفی با دیواره ضخیم هستند تا بتوانند فشار بالا را تحمل کنند. این اجازه می‌دهد تا استریل‌سازی با استفاده از بخار در دمای بالاتر از 100 درجه سانتیگراد انجام شود. با اتوکلاو در کلینیک دندانپزشکی می‌توانید میکروارگانیسم‌ها و هاگ آن‌ها را از مواد مورد استفاده حذف کنید.

 • سوند و پنس دندانپزشکی

از سوند برای بررسی دندان‌ها از نظر پوسیدگی و جرم‌گیری استفاده می‌شوند؛ در حالی که پنس دندانپزشکی برای برداشتن و جابه‌جایی گاز و مواد از روی دندان است.

“در زمان انتخاب ابزارهای ترمیمی دندانپزشکی باید ابزاری را بخرید که کمترین آسیب را به همراه داشته باشد؛ به‌همین دلیل خرید این محصولات باکیفیت از فروشگاه‌های معتبر و شناخته‌شده اهمیت به‌سزایی دارد.”

قیمت ابزار دندانپزشکی

شما می‌توانید انواع ابزار ترمیم دندانپزشکی را از طریق فروشگاه اینترنتی دنداناطب خریداری کنید. محصولات اصلی آریاطب دارای قیمت رقابتی و کیفیت بالا هستند و بعضی از محصولات در دو نوع مقرون‌به‌صرفه باکیفیت مطلوب و کیفیت عالی عرضه می شوند. هدف ما در این مجموعه، ارائه محصولات باکیفیت با قیمت عالی و به‌صرفه به مشتریان است. برای اطلاع از قیمت ابزار ترمیمی دندانپزشکی می‌توانید به سایت دنداناطب مراجعه و بهترین نوع این محصول را در برندهای مختلف خریداری کنید.

نکات استفاده از ابزار ترمیمی دندانپزشکی

مراقبت از وسائل ترمیمی دندانپزشکی در زمان استفاده موضوع مهمی است که باید به آن دقت و توجه داشته باشید. وسائل باید در یک سینی به شکل مرتب از چپ به راست و به‌صورت مرتب چیده شوند. اول باید وسائل معاینه، بعد وسائل ترمیمی و در نهایت وسائل چیده شوند.

در زمان استفاده از ابزار ترمیمی به یاد داشته باشید که این وسائل باید از قبل استریل و در یک ظرف مخصوص نگهداری تا هیچ‌گونه آلودگی روی سطح آن‌ها ننشیند.  در حین کار وسائل را به ترتیب و در حال درست استفاده کنید.

کیفیت، ضمانت و خدمات پس از فروش ابزار ترمیمی

همان‌طور که در این مقاله گفته شد، امروزه تنوع ابزارهای ترمیمی دندانپزشکی بسیار مهم است و دندانپزشک با کمک این ابزارها می‌تواند به‌راحتی دندان بیمار را ترمیم کند. ابزارهایی مثل:سوند و پنس دندانپزشکی، اتوکلاوها،میکروموتور، هندپیس‌ها و… از جمله ابزارات ترمیمی دندان هستند.

برای خرید ابزارهای ترمیمی دندانپزشکی همان‌طور که در بالا گفته شد می‌توانید به سایت دنداناطب مراجعه کنید؛ این سایت علاوه بر ارائه محصولات باکیفیت، کیفیت، ضمانت و حتی خدمات پس از فروش این ابزارها را نیز انجام می‌دهد.


سوالات متداول

ابزار ترمیم دندانپزشکی شامل چه مواردی می‌شود؟

سوند و پنس دندانپزشکی، اتوکلاوها، میکروموتور، هندپیس‌ها، آیینه معاینه دندان، پروب دندان از جمله ابزارهای ترمیم دندانپزشکی هستند.

انواع تجهیزات ترمیمی دندانپزشکی معمولا به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

این ابزارها در 4 دسته ابزار معاینه، آماده‌سازی، ترمیم و همچنین لوازم جانبی تقسیم می‌شوند.

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد